Hizmetler

Uzman mühendis kadromuz ile iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını doğru analiz edip, tüm talepleri tam anlamıyla karşılayan projeler üreterek çözüm ortağı değil “çözümün kendisi” oluruz.

Poka-Yoke Sistemleri

Üretim aşamasında oluşabilecek, insan faktörlü hataların önceden oluşumunu engelleme, düzeltme veya ortadan kaldırma Poka- Yoke sistemleri ile mümkündür. Q4Tech tasarladığı sistemin, üretim sürecinde tek seferde hatasız ve kusursuz ürün elde edilerek, kalite maliyetlerinin düşürülmesini sağlar.

Otomasyon Projeleri

Müşteri ihtiyaçlarının doğru analizi ile amaca yönelik, programlanabilir kontrol sistemleri (PLC) ve kullanıcı dostu arayüz (HMI) alt yapısı, software yazılımları sayesinde doğru bir çalışma sistemiyle devreye alınır.

 

Sistem, operatör bağlılığından kurtaran, rutin yapılan işlerin otomatize edilerek verimliliğin arttırılması, standardizasyonun sağlanması, hataların önüne geçilmesi, sapmaların yönetilmesinin garanti altına alındığı çeşitli projeleri kapsamaktadır. Kaynak, montaj, işleme, paketleme, elleçleme, kalite kontrol, sevkiyat, ürün besleme vb. alanlarda robot destekli ya da robotsuz otomasyon projelerinden oluşur.

Boyahane / Fabrika Sistem Kurulumları

Q4Tech, sahip olduğu birikim ve tecrübe ile Ktl, Toz Boya ve Yaş Boya tesislerinin tasarım ve kurulumunda en son teknolojiyi kullanarak, kullanıcının makinelerinden maksimum kapasitede yararlanmasını sağlar.

 

Fabrikaların, boyahanelerin yerleşim planlarının tasarlanmasından, ekipman ihtiyaçlarının belirlenmesine; hazırlanmış yerleşim planlarının montaj ve devreye alınmasına kadar var olan tüm süreçlerin, yetkin personel ve mühendislik altyapısı ile gerektiğinde anahtar teslim proje şeklinde yönetilmesi sağlanır.

Konveyör / Aktarma Sistemleri Tasarım ve Kurulumları

Her sektör ve endüstrinin ihtiyacı farklıdır. Bu doğrultuda ihtiyaçların analizi doğru şekilde yapılmalı ve tasarım buna göre şekillenmelidir. Burada makinalar arası özel konveyör tasarımlarının doğru şekilde yapılıp, uygun kurulumlarla tüm cihazların verimliliğinin maksimum seviyede artırılması hedeflenir.

 

Seri üretim hatları, paketleme hatları, sevkiyat ambarları ürün beslemeleri, ilgili fonksiyonlar arası hammadde, yarı-mamül ve bitmiş ürün sevklerinde kullanılmak üzere, bantlı, rulolu, paletli konveyör hatlarının tasarımından, montaj ve devreye alınmasına kadar tüm süreçleri kapsar.

Kaynaklı Üretim Hücreleri (Robotlu/Otomasyonlu)

Gazaltı kaynak sistemleri (MIG/MAG), projeksiyon kaynak sistemleri, punta kaynak sistemleri robotlu ya da otomasyonlu olarak ihtiyaca ve ürüne göre tasarlanarak, entegre (bir bütün) halde üretim altyapısına adapte edilir.

Uygulamalı Eğitim Hizmetleri

Q4Tech veya farklı firmalar tarafından üretilip hizmete sunulan kaynak, kalite kontrol, 3D tasarım, PLC programlama, arıza analizi vb. konularda ilgili personele uygulamalı eğitim hizmetleri verilerek, ekibin tüm sisteme yeterli seviyede hakimiyeti sağlanır.

Danışmanlık / Mühendislik Hizmetleri

Mevcut proje üzerinde danışmanlık ve iyileştirme çalışmalarının yanı sıra, gerektiğinde ihtiyaca istinaden mühendislik çalışmaları yürütülmektedir.


Sürecin en başından itibaren konusunda uzman ekibimizce (Kaynak, Boya, Ktl, Otomasyon, Makina tasarımı) sistemin tasarlanması sağlanır veya tasarım aşamasında danışmanlık hizmetleri verilir.

Tasarım/İmalat Hizmetleri

Müşterinin tüm mühendislik ve tasarım taleplerine ( Aparat, fikstür, parça, bileşenler için 3D tasarım, tasarım doğrulama, ürün ağacı oluşturma, malzeme seçimleri ve talaşlı imalat işlemlerinin bütünü) profesyonel çözümler üreten Q4Tech; tasarım öncesi titizlikle yürüttüğü tüm çalışmaları, projelendirme ve üretim aşamasında da büyük bir özenle sürdürür. Bunun yanı sıra satış sonrası teknik destek ve danışmanlık faaliyetlerini de devam ettirir.

Dış Kaynaklı Bakım Hizmetleri

İşletmeler içerisinde yetersiz kaynak, yetkinlik problemleri ya da zaman kısıtları sebebiyle yapılamayan mekanik, elektrik, tesis, kalıp/aparat ve otomasyon projelerin arızalarının tespiti; geçici ve kalıcı çözümlerinin yerine getirilmesi, iyileştirme çalışmaları için projelerin oluşturulması hizmetlerinin bütününü kapsar.

Özel Tasarım Makine / Sistem Üretimleri

İhtiyaç duyulan alanlarda; pres, kaynak, talaşlı imalat, montaj, paketleme vb. belirlenen müşteri istek ve spesifikasyonlarına göre, özel tasarım makinelerin tasarım, tasarım doğrulama, imalat süreçlerinin bütünü.

 

  • Etiketleme
  • Paketleme
  • Kaynak
  • Ayıklama / aktarma
  • Küçük ebatlı montaj presleri
  • Aktarma / konveyör sistemleri
  • Taşıma / iletme ekipman ve makineleri
  • Montaj / kaynak aparat ve fikstürleri ile entegre edilmiş özel makineler

Quick | Qualified | Questionable | Quality

Formunuz başarıyla gönderildi, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.